Актуелно

Облачен и студен понеделник

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено, претпладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и некои повисоки места од снег.

На повеќе места ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од еден до девет степени.

Во Скопје слично време со температура до пет степени.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top