Славни

Оана нема проблем со годините


Оана Заворану, чие вистинско име е Јоана, родена е на 16 јуни, 1973 година, во Букурешт.

Оана е актерка, пејачка и ТВ водителка која има дипломирано романистика на Универзитетот Титу Мајореску во Букурешт. Јавноста прв пат ја запозна во 2000 година.

Згодната Романка својата прва актерска улога ја доби во ТВ серијата La Bloc во 2002 година, а две години подоцна Заворану се појави во познатиот филм „Modigliani“, во улогата на Еугенија Модиљани, покрај славниот Енди Гарсија.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top