Advertisements
Актуелно

Нови цени за горивата во наредните седум дена

Од ноќеска на полноќ, бнзиските точат горива по новоодредените цени за истите кои се пониски за 1, односно 1,5 денари.

Регулаторното тело за енергетика по новата методологија донесе одлука да се полнат резервоари со ЕУРОСУПЕР БС-95 по цена од за 69,5 ден/лит а 72,0 ден/лит ќе чини ЕУРОСУПЕР БС-98 .

Пад во цената бележи и ЕУРОДИЗЕЛ . Тој ќе се точи за 62,50 денари за литар.

Овие цени ќе важат во следните седум дена.

Advertisements
To Top