Advertisements
Актуелно

Нови тепачки меѓу малолетници на скопскиот асфалт

Синоќа околу 22.20 часот во скопски Аеродром, во слаткарница Ф.Ц.(19) и А.М.(20), без повод и причина, физички биле нападнати од момчиња кои биле гости во слаткарницата. Повредените биле пренесени во болницата Ремедика, каде им се констатирани тешки повреди.

Истиот ден околу 18.35 часот во Скопје пред билетарата на ЈСП под Транспортен центар, петнаесетгодишник од село Кадино, без повод и причина, бил истепан од група малолетници.

Advertisements
To Top