Актуелно

Нов вооружен инцидент во американско училиште – убиено едно девојче

Нов вооружен инцидент со пукање во средно училиште се случи во Соединетите американски држави. Убиено е седумнаесетгодишно девојче во училиште во Алабама, а еден соученик е ранет. Властите соопштија дека инцидентот бил ненамерен.

Лицето кое пукало е од училиштето, но не е откриен неговиот идентитет. Според началникот на полицијата во Бирмингем, Орландо Вилсон, истражителите ги испитуваат околностите на инцидентот. Засега никој не е уапсен.

Овој инцидент следи по масакрот во средно училиште во Флорида минатиот месец, кога 17 годишниот Николас Круз уби 17 ученици и професори, а рани 15.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top