Филм / ТВ

Нов трејлер за новото продолжение на „Tomb Rider“


За нешто помалку од два месеци, љубителите на хероината Лара Крофт ќе имаа можност да го погледнат новиот филм со овој лик во кој главната улога ја игра Алисија Викандер.

Новообјавениот трејлер прикажува сцени од новите авантури на Лара Крофт на островот каде е исчезнат нејзиниот татко.

Таа повторно се бори со бесни мажи, се спасува од смрт со давење и паѓа од голема висина.

Режисери на филмот се Роар Утаг и Греам Кинг. Премиерата во кино салите е закажана за 16 март оваа година.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top