Музика

Нов спот на славниот тандем: 2CELLOS во елемент на The Godfather (видео)

Хрватското дуо 2CELLOS сними спот за уште една песна од филмскиот албум „Скор“. Овој пат тоа е за насловната песна од култната трилогија The Godfather, чиј автор е италијанскиот композитор Џовани Нино Рота, a аранжманот го направија Шулиќ и Хаусер.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top