Бизнис

Нов шок за криптовалутите: Стоп за сите, освен за биткоинот!


Криптовалутите доживеаа нов удар, а јапонската компанија Коинчек престана да прима налози за тргнување, освен за биткоин.

Без известување, токијската компанија Коинчек објави во серија твитови дека се суспендирани сметките на тргувачите со сите криптовалути, освен биткоинот.

Инвеститорите и трговците се многу осетливи на било која информација која вклучува големи промени, а тоа веднаш се одразува на цената на крипто валутите.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top