Спорт

НОВ ПРЕСВРТ: Уште еден клуб се вклучи во трката за Санчез!?


Алексис Санчез сигурно ќе го напушти Арсенал во зимскиот преоден рок, а фаворит за неговиот потпис е Манчестер Јунајтед.

Иако се чинеше дека Манчестер Јунајтед веќе го довори трансферот на Чилеанецот, сепак на трансферот ќе се почека уште малку бидејќи 29-годишниот напаѓач се уште не донел конечна одлука.

Новинарот на „Скај Спорт“ Гилем Балаге тврди дека во траката за неговиот потпис се вклучил мистериозен клуб кој е спремен да испрати понуда до Арсенал и со Санчез.

Иако не се знае точно за кој клуб станува збор, многу медиуми тврдат дека во прашање е шпански клуб. Се претпоставува дека станува збор за некој од мадридските клубови, Атлетико или Реал.

Ваквата ситуација само додатно ќе го искомплицира трансферот на Санчез на „Олд Трафор“, па можно е во следните денови да бидеме сведоци на нов пресврт.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top