Актуелно

Никола Димитров денес на средба со Коѕијас во Солун


После Бујар Османи, и македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, денеска ќе оствари средба со својот грчки колега Никос Коѕијас, пренесуваат од ресорното министерство.

На средбата планирано е двајцата министри да разговораат за прашања од билателарен интерес, како и за натамошно зајакнување на мерките за градење доверба.

Но, засега нема информации каде ќе се одржи средбата. Грчките медиуми, повкивувајќи се на неофицијални информации, објавуваат дека средбата на Коѕијас со Димитров ќе се одржи во Солун.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top