Актуелно

Никако да се соберат: Пак одложено рочиштето за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Врховниот атински суд го одложи рочиштето за разгледување на жалбата на одлуката за екстрадиција на бившиот директор во УБК, Горан Грујевски и Никол Бошковски.

Рочиштето е одложено за 9 март поради отсуството еден од адвокатите, објави Радио Слободна Европа.

Тие остануваат  во атинскиот затвор „Коридалос“.

За Грујевски и Бошковски во Грција се водат три различни процеси.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top