Спорт

Неверојатно сценарио: Венгер заминува од Арсенал, но останува во Англија

Арсен Венгер е на удар на големи критики од навивачите и британската јавност поради лошите резултати на „топџиите“, па најверојатно ова ќе му биде последната сезона на „Емирати“.

Навивачите бараат негово заминување, јавноста праќа жестоки критики, па најверојатно раководството ќе се одлучи да ја прекине 22-годишната соработка на лето.

Меѓутоа, Венгер не признава дека „неговото време е веќе поминато“, па најверојатно ќе бара нов тренерски ангажман.

Англиските медиуми пренесуваат дека Евертон е подготвен да му понуди работа на Арсен Венгер, ако тој биде отпуштен од функцијата во Арсенал,

Во моментов на чело на „карамелите“ е Сем Алардајс, но претседателот на Евертон, Ферхад Мошири верува дека Венгер е вистински човеј за кормилото.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top