Спорт

НЕВЕРОЈАТНО: Играчот на Манчестер го водеше навивањето на трибини!


Победата на Манчестер Јунајтед против Барнли од трибините ја следеше играчот за врска Мајкл Керик!

И тоа не во свечената ложа, туку меѓу навивачите, а во еден момент го поведе и навивањето.

Керик на крајот на сезоната ќе ја заврши фудбалската кариера и ќе се придружи на тренерскиот тим на Мурињо.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top