Свет

6000 луѓе евакуирани: Несреќа за новогодишната ноќ во Сиднеј!

Две лица се повредени, а околу 6.000 се евакуирани од плажа во Австралија, во предградие на Сиднеј, кога за време на дочекот на Новата Година експлодирал брод од кој бил испалуван огномет, објави БиБиСи.

Се тргнало наопаку на плажа во Теригал, пет минути од испалувањето на огнометот од брод кој се наоѓал на 150 метри од брегот, пренесе „Индепендент“. Не се познати причините за инцидентот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top