Актуелно

Нема играчка со Бугарите: Палат возила од ЕВН во знак на револт за скапата струја


По серијата масовни протести и гневниот народ владата на Бугарија попушти. Според последните најави Државната комисија за енергетско и водно регулирање (ДКЕВР) почнала постапка за одземање лиценца на ЧЕЗ, чешката компанија која врши дистрибуција на струја во Бугарија, пренесоа бугарските медиуми.

Пред само месец ЧЕЗ ја загуби лиценцата и во Албанија.

Оваа фотографија ја споделуваат бугарските корисници на фејсбук на која се гледаат два опожарени автомобили на компанијата за струја. Според информациите возилата биле опожарени на 9 февруари во Пловдив.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top