Вебкафе

Небото над Австралија: Формација на облаците каква ретко се гледа

Илја Катсмен (22), овој феномен го фотографираше од прозорецот на авионот во кој леташе од Перт за Аделаида, а Австралискиот метеоролошки завод изјави дека најверојатно станува збор за брановидни облаци.

Авторот на фотките изјави дека глетката го импресионирала и му била доста необична бидејќи прв пат гледал таква формација на облаците.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top