Славни

Не е будала да работи: Маркл ја остава актерската кариера, за брзо ќе стане војвотка

Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на актерската кариера.

 

Својата професионална актерска кариера ќе ја „жртвува“ на сметка на титулата која што ќе ја добие по венчавката со принцот Хари, кога ќе стане војвотка.

Таа нема да биде принцеза, бидејќи Хари не е престолонаследник, па се очекува на денот на свадбата тој да ја добие титулата Војвода од Сасекс, со што Маркл ќе стане војвотка.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top