Спорт

Навивачите на Рен го засенија Нејмар: Со Дарт Вејдер му пркосеа на „светците“ (видео)

Понекогаш фантазијата на навивачите е поимпресивна од дриблинзите на Нејмар и Мбапе. Навивачите на Рен со Дарт Вејдер им се заканија на „светците“.

Сепак, тоа не им помогна на фудбалерите на Рен што имаа „сила“ покрај себе за да ги победат фаворизираните гости од Париз.

ПСЖ победи со 4:1, но во центарот на вниманието секако беа домашните навивачи кои направија импресивна кореографија – да се наежиш!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top