Advertisements
Спорт

Навивачите на Арсенал ќе го обожаваат Емери бидејќи го мрази Мурињо

Унаи Емери до крајот на неделата ќе биде именуван за нов кормилар на Арсенал, убедени се англиските медиуми.

Шпанецот го напушти ПСЖ и веќе постигнал договор со „топџиите“, кој ќе биде потпишан во наредните денови.

Она што им се допаѓа на навивачите на Арсенал е сигурно неговиот однос со Жозе Мурињо.

Нивниото „нетрпение“ трае уште од 2010 година кога „Специјалниот“ работеше во Реал Мадрид, а Емери во Валенсија. После една победа на „кралевите“ од 1:0, Мурињо беше незадоволен и посочи дека судијата направил 13 грешки.

Емери после натпреварот даде многу интесна изјава и го нарече Португалецот „бебе кое постојано плаче“.

„Однесувањето на Мурињо е исто како она на бебе кое плаче. И ние имаме причина да се жалиме и да правиме список на судиски грешки“, изјави Емери.

Advertisements

Најпопуларно

To Top