Научна реалност

Навистина постои НЛО: Ловците полудеа по снимката! (видео)

Бизарна снимка се појави на Google Earth, а теоретичарите на заговор одма полудеа поради неа.

Во видеото кое се наоѓа на Јутјуб се објавени и координатите кои водат до езерото Џорџ во Њујорк.

Тешко е точно да се заклучи за каков објект станува збор, но изгледа дека тоа е некој темно плав облик кој лета во воздухот, освен ако не се работи за дамка на камерата.

Снимката е објавена на Јутјуб и до сега има преку 26.000 прегледи и многу коментари.

Погледнете:

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top