Спорт

Напнато во Њујорк: Нападнат „кралот“ Џејмс (видео)

Леброн Џејмс со неодамнешните коментари за Њујорк Никс го навлече на себе гневот на поедини играчи, а тоа можеше да се види и во дуелот во „Медисон Сквер“.

Леброн го коментираше изборот на Никси на драфотот и очигледно го навреди младиот Френк Нтиликина.

Па синоќа на натпреварот во Њујорк двајцата имаа блиска „средба“, а го гужвата веднаш се замеша и Енес Кантер.

Погледнете како изгледаше кога двајцата кошаркари на Никс го нападнаа „кралот“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top