Земја на чудата

Најмладиот дедо на цел свет: Австралиец на 23 години стана дедо (фото)

23- годишниот Томи Коноли од Австралија живее сосем нормален живот. Има пријатели, работа, студирал. На никој начин не се разликувал од врсниците, но добил порака на Фејсбук која му го сменила животот.

Томи бил амбициозен во работата, и талентиран спортист. Негов сон бил да има своја компанија еден ден. Но случајно дознал дека има семејство за кое треба да се грижи. Тој имал девојка, Оливија Тауро, која ја познавал 8 години пред да влезат во врска. Таа била видно изненадена кога дознала дека нејзиниот дечко е веќе татко, но и дедо.

Се работи за тоа што Коноли прифатил да се грижи за девојка која имала тежок живот. Поради начинот на кој живеела девојката пред да биде згрижена од Томи, таа останала трудна, по што Томи морал да биде тактко, и дедо.

Тоа се случило пред 3 години, Томи денес се фали дека ја има најдобрата внука на целиот свет, а девојката за која се грижел вели дека тој и го „спасил“ животот.

Најмладиот дедо

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top