Актуелно

Најмалку две повредени лица при пукање во локално училиште во Франција


Во пукање во францускиот град Грас се повредени најмалку две лица, соопшти француската полиција. Пукањето се случило во едно локално училиште, а властите објавиле предупредување за тероризам.

Локалните медиуми јавуваат дека едно лице влегло во военото училиште Алексис де Токевиј и почнало да пука. Има извештаи и за втор напаѓач кој е наводно во бегство.

Полициски специјалци веднаш биле испратени на местото на инцидентот каде уапсиле еден маж.

Грас се наоѓа 40-тина километри од Ница, каде во јуни минатата година беше извршен крвав терористички напад со камион во кој беа убиени 86 луѓе.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top