Спорт

„Најк“ го расипа изненадувањето – Кутињо е веќе од Барса

Техничкиот спонзор на фудбалскиот клуб Барселона, компанијата „Најк“ на кратко на официјалната интернет-продавница на каталонскиот клуб го додаде дресот со презимето на играчот на Ливерпул, Филипе Кутињо.

Набрзо производот беше тргнат од понудата, но поединци успеале да го сликаат „спорниот“ дрес и фотографијата се рашири на социјалните мрежи.

Покрај тоа URL-адресата е со датму 1 јануари 2018 година па се верува дека каталонскиот клуб во првиот ден од новата година ќе го најави потпишувањето на Бразилецот.

Дали станува збор само за шега на некој хакер ќе дознаеме многу брзо.

Барселона сакаше да го ангажира Кутињо и минатото лето, но тогаш Ливерпул ги одби сите понуди на Каталонците.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top