Актуелно

На КАРИЛ почина уште еден затвореник од Идризово


Вчера околу 11часот во Скопје во Клинички центар Мајка Тереза починал 73-годишниот М.А. од Гостивар кој бил на отслужување на казна затвор во КПУ Идризово во времетраење од 4,5 години.

Истиот, велат од полицијата, на лекување бил донесен на 2 јануари, прво на Клиника за нефрологија, а откако му се влошила состојбата, на 3 јануари бил префрлен на КАРИЛ, каде и починал. Телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top