Актуелно

МВР потврди: Маж се обидел да силува кандидатка за советничка на ВМРО-ДПМНЕ

Маж се обидел да силува кандидатка за советничка за општина Дебарца во штаб на политичка партија, ова било пријавено во Министерството за внатрешни работи. Чинот бил пријавен вчера по 18,40 часот и наводно се случил во просториите на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во село Требеништа.

Според информациите од полицијата, лицето Ф.П. М. било пријавено дека се обидело да изврши полов напад над К.П., кандидатка за советничка за Општина Дебарца.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top