Спорт

Му се смее цела Америка: НБА ѕвездата се избламира на Ол старот (ФОТО)

На овогодишеншниот Ол Стар кој се одржува во Лос Анџелес, центарот на Филаделфија Џоел Ембид се избламира на натпреварот за највешт играч во лигата.

Имено, 23-годишниот Камерунец излезе на натпреварот во нов дрес и се ќе беше во ред доколку ја извадеше цената и бар кодот од дресот.

Поради тоа Ембид стана предмет на многу шали, па денес му се смее цела Америка.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top