Спорт

Мората ги „поздрави“ навивачите на Барса: Неговиот гест го обиколи светот (видео)

Навивачите на Баселона го навредуваа напаѓачот на Челзи, Алваро Мората за време на синоќешниот натпревар, но бившиот играч на Реал Мадрид не им остана должен.

Мората се наоѓа во кризен периозн и го загуби местото во стартниот тим кај Конте, па синоќа мечот го почна на клупата за резерви.

Шпанецот влезе во игра кога се беше решено, па и за очекување беше дека „детето на Реал“ нема да добие добар пречек на „Камп Ноу“.

Мората не издржа и на непристоен начин им одгогори на фановите на Барселона.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top