Музика

Мора да ја чуете: „Македонско девојче“ во џез верзија на англиски и шпански

„Дрим тим“ и Сарита направија препеана џез верзија на „Македонско девојче“ на англиски и шпански. Во описот на видеото пишува дека сите музичари од бендот се со македонско потекло. Слушајте, уживајте и споделувајте.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top