Advertisements
Вебкафе

Моментот кога политичарката Медел дозна дека нејзината ќерка е убиена (видео)

Мексиканскиот конгресмен беше прекинат во неговиот говор во моментот кога мексиканската политичарка Кармен Медел, за време на конгресната седница, дозна дека нејзината ќерка е убиена.

Мексиканските медиуми пренесуваат дека 22-годишната Валерија Медел била смртно застрелана од непознато лице додека вежбала во теретана во градот Мендоза. Во пукањето била убиена уште една жена.

Advertisements

Најпопуларно

To Top