Спорт

Моментот кога Џошуа го нокаутираше Поветкин (ВИДЕО)

Вчера вљубениците во боксот имаа можност да уживаат во спектаклот кој го прирердија Ентони Џошуа и Александар Поветкин.

Двајцата боксери прирердија навистина одлична борба која беше завршена во седмата рунда кога Џошуа го нокаутираше Поветкин. Во продолжение погледнете го моментот кога Џошуа го зададе клучниот и последниот удар во борбата.

 

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top