Спорт

Момент за историја: Дани Алвес стана голман (видео)


ПСЖ со уедливи 1:4 го победи Сошo во осминафиналето на Купот на Франција, а натпреварот го одбележа Дани Алвес.

Имено, во самиот финиш голманот Трап заработи црвен картон, а гостите веќе имаа направено три измени, па Дани Алвес застана на голот.

Погледнете го Бразилецот во улога на голман!

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top