Спорт

Младата ѕвезда објави нова фотка и го ШОКИРАШЕ светот!

Во недела ќе се одржи 126-от „UFC Fight Night“, каде свој настап ќе има и Саг Норткут, кој денес почна со симнување на килограми па на почетокот на процесот објави фотка која веднаш стана вирална.

Тој во недела ќе се обиде да дојде до скор од 5-0 во лесна категорија, но пред него е тешка задача, па треба до сабота (денот на мерење) да има точно 70 килограми.

21-годишниот Саг денес го започна процесот на губење килограми и од сауна објави фотографии, на кои се гледа дека е неверојатно набилдан.

In the Sauna about to start cutting weight #ReebokCombat

A post shared by Sage Northcutt (@supersagenorthcutt) on

Weight cutting has begun

A post shared by Sage Northcutt (@supersagenorthcutt) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top