Актуелно

ЗАГИНА МЛАД ПРИЛЕПЧАНЕЦ од удар во бетонски ѕид со автомобилот


Синоќа во сообраќајка загина 28-годишниот прилепчанец Игор Вељаноски, кој со автомобил хонда удрил во бетонски ѕид и влетал во двор на улицата „Александар Македонски” во Прилеп, потврдија од МВР.

Според првичните информации, загинатото момче изгубило контрола врз автомобилот и удрил во бетонски ѕид, го срушил ѕидот и влегол во двор каде удрил во џип. Од ударот Вељаноски починал на самото место. Екипа на Итната медицинска помош констратирала смрт.

Извор: Фокус

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top