Актуелно

Министерот Дураку ПАЃА – сопартијците не го даваат

Вчера, на владино-партиска прошетка по повод Денот на албанската азбука, министерот за екологија Садула Дураку имаше непријатен момент во кој се лизна и падна, симнувајќи се по скали во Старата чаршија. Во пресрет му излезе Талат Џафери, претседателот на Собранието, кој во последен момент го фати под рака за да не падне на земја.

loading...
To Top