Филм / ТВ

Милион прегледи на трајлерот за новиот филм на Питер Џексон (видео)

Во 2014 година излезе третото продолжение на Хобит, а веќе сега Питер Џексон се враќа на големи екрани. Со оглед на тоа што Мортал Енџинс во кината доаѓа за една година, фановите ќе мора да бидат трпеливи. Во меѓувреме, излезе првиот трејлер кој ветува многу.

Питер Џексон го напиша сценариото за филмот кој ќе го режира Кристиан Риверс.

Првиот трaјлер за фантастичната авантура за неполни 24 часа имаше скоро милион прегледи, а зошто е тоа така, ќе ви стане и вас јасно кога ќе притиснете плеј. Во американските кина овој филм стигнува на 14 декември 2018 година.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top