Славни

Миа Калифа проба да се шегува со Ајзеа Томас – зажали поради обидот


Поранешната порно ѕвезда, Миа Калифа на Твитер се обиде да се потсмева со еден кошаркар, но на крај зажали за тоа.

Дваесетитригодишната миленичката на мажите, се обиде да се пошегува на сметка на висината на играчот Ајзеја Томас, после натпреварот на неговиот тим Бостон Селтикс против Вашингтон Визардс, тим, за кој таа навива.

„Еј, Ајзеја Томас, ќе ти дозволам да ми ги допираш градите, но само ако можеш да ги стигнеш“, напиша таа.

Имено, Томас е висок 175 сантиметри, што е 25 сантиметри помалку од просекот на НБА играчите, кои обично се високи околу два метри. Шегата можби и ќе беше смешна, ако Калифа не е висока само 157 сантиметри, односно 18 помалку од Томас.

Секако тоа не помина незабележано од твитерашите кои брутално и одговорија.

„Тој е поблиску до твоите гради отколку Визардс до титулата“, беше еден од попристојните коментари.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top