Спорт

Меси од друга планета: На половина метар изврти тројца чувари!

Неполни два месеци после антологискиот дриблинг против Бетис, Меси ја повтори „магијата“ и на мечот со Алтетико Мадрид.

Барселона го доби дербито со маестралниот гол на Меси од слободен удар, но Аргентинецот имаше уште една велемајсторија во првото полувреме.

Имено, Меси на простор од само половина метар на маестрален начин се ослободи од три противнички фудбалери…..дриблиг за кој ќе се зборува. Погледнете!

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top