Авто мото

Мерцедес најавува нова А-класа: Отриваат интересни детали! (фото)


Новата А-класа од Мерцедес ќе ја презентираат во Амстердам овој петок, потврдуваат на службениот сајт од компанијата.

Без претерување во „таинственоста“, од компанијата го откриваат предниот дел на автомобилот, а од тука се гледа дека инспирација имаат најдено во ЦЛС моделот. Тие соопштуваат дека новиот модел во А-класа ќе има динамичен карактер. И додаваат дека треба да има редефиниран модерен луксуз на постојната компактна класа и револуција во ентериерот на автомобилот.

Ентериерот најверојатно ќе биде со контроли на допир, навигација од новата генерација, а објавија и фотографија.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top