Видео

Меркел: „Сакаш да се ракуваме?“, Трамп: „Ма, иди бегај!“


Во петокот претседателот на САД, Доналд Трамп, имаше средба во Белата куќа со германската лидерка Ангела Меркел, и нормално, истата не можеше да помине „најнормално“, без Трамп да изведе некоја негова „фора“.

Новинарите кои ги фотографираа, очекуваа тие да се ракуваат, но политичарите никако не си пуштаа рака. Потоа новинарите им рекоа отворено „ајде, ракување“, па Меркел прибрано го праша дали сака да се ракуваат.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top