Спорт

Марадона има совет за „кралевите“: Ослободете се од Бејл и донесете го НЕГО!

Еден од најдобрите и најконтроверзни фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона ја коментираше ситуацијата на Реал Мадрид.

Марадона го советуваше европскиот шампион да се ослободи од Герет Бејл и на негово место да ја донесат младата француска сензација, Килијан Мбапе.

„Му кажав на Флорентино Перез да го донесе Мбапе, но тој ми одговори дека го има Кристиано Роналдо. Тие треба да го продадат Бејл, треба да се ослободат од него. Би можел да го пушти Бејл во Милан или Интер и да го донесе Мбапе. Според мене тој ќе биде следниот број 1“, изјави Марадона.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top