Спорт

Македонија ги има двајцата најдобри стрелци на Мундијалот до 19 години

Репрезентацијата на Македонија до 19 години се пласираше на четвртата позиција во групната фаза и така обезбеди место во осминафиналето во кое ќе игра против Португалија.

Нашата репрезентација може да се пофали и со тоа што ги има двата најдобри стрелци во групната фаза од Мундијалот.

Ненад Костески и Мартин Серафимов ја предводат листата. Костески е лидер со 40 гола, додека зад него следи Серафимов со три гола помалку.

Advertisements
To Top