Видео

„Македонија, ФИРОМ, Скопје“ – Јункер, брат, остави ги, арно си кажа ти (видео)

Жан Клод Јункер, актуелен претседател на Европската комисија, на заедничката прес-конференција која ја одржаа со Заев и Хан, после нивната средба, направи еден гаф кој ги насмеа двајцата политичари до него.

Одговарајќи на новинарско прашање, Јункер кажа дека вратата за членство во ЕУ е отворена за земјите од Западен Балкан, притоа употребувајќи го уставното име на Македонија.

По тоа следуваше брзо поправање и на сугестија на еврокомесарот Хан се поправи дека наместо во Македонија, бил во Скопје.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top