Славни

Луксуз и раскош: Вака Нејмар го прослави 26-от роденден (ФОТО)


Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар денес го слави својот 26-ти роденден, а во таа чест синоќа организираше голема забава за своите пријатели.

Нејмар го закупи еден од најлуксузните ресторани во Париз, а на неговата роденденска заба присуствуваа преку 100 луѓе. Дури 50 пријатели и членови на семејството допатуваа директно од Бразил за да присуствуваат на забавата.

Нејмар не штедеше и на своите гости од Бразил им плати авионски билет и сместување во Париз,

На забавата присуствуваа неговбите соиграчи од ПСЖ, но немаше ниту еден негов пријател од Барселона, бидејќи Каталонците вчера играа натпревар против Еспањол.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top