Славни

Луѓето не може да се начудат на тоа колку Роналдо личи на неговата баба (фото)

Мајката на Кристијано Роналдо објавила слика од својата мајка, а многумина одма после тоа го препознале славниот фудбалер.

Марија Долорес Дос Сантос Авеиро и самата станала ѕвезда на друштвените мрежи, а само на Инстаграм ја пратат 1,3 милиони луѓе. Кога ја објавила сликата од својата мајка многумина коментирале дека Роналдо и неговата баба премногу личат.

Најстариот син на Роналдо е пак „клон“ на својот татко.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top