Актуелно

Љубчо Георгиевски: Каков, бре, развод – ќе тужам за ова!

После објавата од порталот Либертас за наводниот развод на поранешниот премиер на Македонија Љубчо Георгиевски и неговата сопруга Снежана, до нивната редакција стигна и реакција од самиот Георгиески дека нема никаков развод меѓу нив двајца.

Според извор близок до семејството, а како што пренесе порталот Либертас, Љубчо и Снежана по речиси три децении заеднички живот решиле да се разделат минатото лето, но поранешниот премиер со реакција до порталот ја демантираше веста и се заканува со тужба.

Ние ја пренесовме веста што ја објави Libertas.mk, па сега го пренесуваме и неговиот демант, а наскоро очекувајте и нови информации во врска со целиот случај.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top