Advertisements
Ај не заебавај

Лига на шампиони во живо за време на расправата за недоверба на Владата

За време на собраниската расправа за недоверба на Владата на чело со СДСМ, во собранието паралелно фрчеа и политички, но и фудбалски напади и контра-напади.

Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ жестоко ја напаѓаа владината гарнитура на чело со премиерот Заев, а владејачкото мнозинство на СДСМ се бранеше и возвраќаше, пратениците на ДУИ, на мобилен, го следеа во живо натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Јувентус во рамки на Лигата на шампионите (фото извор: СакамДаКажам).

Истото го правеше и пратеникот Самка Ибраимовски, само што тој следеше фудбал на лаптоп.

 

Advertisements
To Top