Видео

Лево-десно, лево-десно, малку опа-цупа: Погледнете го Верати во елемент


ПСЖ вчера вечер славеше во дербито од Лига 1 против Олимпик од Лион со 2:1, а играчот за врска на „Светците“, Марко Верати, успешно командуваше со средината од теренот како и во повеќето слуачи досега.

Сепак, иако е познат пред сè како „машина“ на теренот, во дуелот со Лион покажа дека има и солдни дриблерски способности кога е расположен за тоа.

И тоа не е ден, туку четворица противнички играчи италијанскиот репрезентативец ги изигра како од шега за да ја зачува топката во посед на ПСЖ. А којзнае, дечкото има доволно време и да напредне во кариерата, да отиде чекор напред. Некој спомна Барселона?

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top