Славни

Убавицата која ги заведе Путин, Мардок и Блер, се соблече во бикини и го покажа совршеното тело

Венди Денг (49) која е бивша сопруга на медиумскиот магнат Руперт Мердок, поминува одлични денови со пријателката на Карибските острови.

Фотографијата на која тие двете се трчаат, во минималистички бикини, Венди ја објави на друштвените мрежи. Тоа докажува дека на прагот на 50 години, има тело на кое би и завидувале многу помлади жени.

Happy birthday @lixin1228 ❤️🎂🎁

A post shared by Wendi Murdoch (@wendimurdoch) on

Венди моментално е во врска со 21 – годишниот унгарски манекен Бертолдом Загоран, кој е 64 години помлад од нејзиниот бивши сопруг.

Се зборува дека разводот бил поради тоа што Венди не можела да одолее на рускиот претседател Владимир Путин. А Венди претходната година го посетила дубровник во друштво на Иванка Трамп и нејзиниот сопруг.

 

Loading...
To Top