Спорт

ЛЕ: Мурињо добро помина – Јунајтед против Андерлехт!

Попладнево во Нион се одржа жребот за второто по ранг натпреварување во Европа и донесе неколку интересни дуели.

Жребот сакаше најголемиот фаворит во натпреварувањето, Манчестер Јунајтед да се сретне со белгиски Андерлехт.

Парови:
Андерлехт – Манчестер Јунајтед
Селта – Генк
Ајакс – Шалке 04
Лион – Бешикташ

Првите натпревари ќе се одиграат на 13-ти април, а реваншите се седум дена покасно, односно на 20-ти април.

Финалето ќе се одигра на 24-ти мај во Стокхолм.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top